+90 216 326 92 05

HİZMETLERİMİZ

Vergi Danışmanlığı ve Müşavirliği

Open sidebar

Vergi Danışmanlığı, spesifik bir konu hakkında, herhangi bir özel proje bazında veyahut sürekli nitelikte müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerimizden bir tanesidir.

Vergi mevzuatı dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de sık sık değişmektedir. Mevzuatın dinamik ve yoğun olması ve yoruma açık düzenlemeler vergiye uyum sürecini güçleştirmektedir. Bu durum, çoğu zaman vergisel risklerin öngörülememesine ve cezai yaptırımlara maruz kalınmasına sebep olmaktadır. Bazen de muafiyet ve istisna avantajlarının kullanılamaması; teşvik ve indirim fırsatlarının kaçırılması gibi sonuçlara yol açmaktadır.

Şirketiniz için vergisel riskleri minimize etme ve avantajları yakalama imkânı ancak doğru ve zamanında rehberlik ile mümkündür. İhtiyaç duyacağınız profesyonel çözümler için deneyimli kadromuzla yanınızdayız.

Vergi konusu ve buna bağlı uyuşmazlıklar ve çözüm yolları bir uzmanlık konusudur. Safir Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik; uzman kadrosu ile yargı yoluna başvurma, uyuşmazlık konusu olayın incelenmesi aşamasında, uyuşmazlık konusuna ilişkin vergi mevzuatı uygulamaları ve vergi mevzuatında öngörülen çözüm yolları ve dava açma, gerekli başvuru ve savunma dilekçelerinin hazırlanması aşamalarında müşavirlik hizmetleri vermektedir.

Danışmanlık hizmetlerimiz, riskli veya spesifik kabul edilen sorunların çözümünde ve mali tabloların uyumu, mali ve ticari hukuk kapsamında görüş verilmesi, şirketlerin yurtdışı yapılandırma stratejilerinin belirlenmesi vb. konularda sizlere yardımcı olabileceği gibi, bazı kurumsal kararlar almanızda önemli destekler de sağlamaktadır.

Bizimle İletişim Kurun

İletişim bilgilerimizden bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.